Pokud hledáte informace o tom, jak naše služba funguje, co nabízíme, jste na správném místě. Připravili jsme pro vás výběr nejčastěji kladených otázek, které pravidelně aktualizujeme.

 

Co je Daruj kousek sebe?

Daruj kousek sebe je společný projekt Nadačního fondu Vrba a spolku Zpátky do života, jejichž posláním je psychická a praktická podpora ovdovělým rodinám. Všechny naše aktivity jsou zaměřeny na dlouhodobé zlepšování psychické a fyzické kondice ovdovělých rodin a jejich co nejrychlejší návrat do normálního života.

Pro koho je Daruj kousek sebe určen?

Pro všechny ovdovělé rodiny, s dětmi do 18 let, které se ocitly v nečekané nouzi, nebo dlouhodobě nezvládají svoji situaci. Samozřejmě také pro všechny, kteří náhle přišli o své blízké a nevědí si rady s tím, jaké nezbytné kroky musí ovdovělá osoba udělat. Na druhou stranu je projekt otevřen všem dobrým lidem, kterým není osud ovdovělých lhostejný, rádi by pomohli a nevědí jak.

Vložit nabídku pomoci

Ovdověl/a jsem

Co projekt Daruj kousek sebe přináší ovdovělým rodinám?

Všestranná pomoc

Rozumíme vašim každodenním potřebám a proto se zaměřujeme na co možná nejširší záběr praktické pomoci.

Setkání Pod Vrbou

Víme, co trápí maminky a tatínky v ovdovělé životní situaci. Proto pořádáme pravidelná setkání s odborníky, vždy na konkrétní téma, které ovdovělí řeší: finanční gramotnost, právní záležitosti, psychologie samoty… Pokud nemáte hlídání pro děti, je v době konání kurzu k dispozici animační program.

Propojení s okolním světem

Každá ztráta je bolestná a člověk se po ní často uzavírá před okolním světem. Díky sdílení vašeho osudu s lidmi, prožívajícími stejné osudy, se nebudete cítit ve své situaci tak sami.

Poznáte dobro v lidech

Lidé a firmy, které se rozhodli vám dobrovolně a nezištně vyjít vstříc, projevili již svojí nabídkou velkou dávku empatie s vaším osudem. Přijetím nabízené pomoci uvidíte, že svět je světlé místo plné dobrých a pomáhajících lidí.

Co projekt Daruj kousek sebe přináší donátorům?

Místo, kde mohu pomoci

Bezpečné místo pro ovdovělé, kde mohu pomáhat neznámým lidem vrátit se zpátky do života.

Podpoříte změnu

Daruj kousek sebe je jediný projekt svého druhu nejen v rámci České republiky, ale i v celoevropském měřítku. Obě strany jak pomáhající, tak ti, kteří pomoc přijímají, svým přístupem podporují proces změny, jehož výsledkem je změna postoje státu k ovdovělým rodinám.

Chci pomáhat, co mám pro to udělat?

Jednoduše stačí přidat nabídku pomoci zdarma a bez nutnosti registrace. Vyberte z nabídky oblast a typ pomoci, kterou nabízíte. Vaše nabídka bude po odeslání prověřena našim pracovníkem a v případě schválení se zdarma zobrazí v nabídkách pomoci.

Vložit nabídku pomoci

Jaké služby projekt Daruj kousek sebe nabízí?

Cílem projektu je co nejrychlejší návrat rodiny do normálního života a proto jsou poskytované služby především praktického rázu. Nabízíme  služby právní a terapeutické, ale třeba i služby finančního poradenství, které považujeme za velmi důležité především v prvních týdnech a měsících po ztrátě partnera. Nejvíce se však soustředíme na praktickou pomoc, která pomůže domácnost udržet v normálním chodu. naší nabídce jsou tedy desítky nejrůznějších řemeslných profesí, které ulehčí vaší rodině život.

Zobrazit nabídky pomoci

Kdo a proč založil Daruj kousek sebe?

Projekt založila paní Petra Glosr Cvrkalová, která prošla stejnou životní zkušeností jako mnozí z vás, kdy v 31 letech náhle ovdověla s dvěma malými dcerami. Tak jako ji láska dala dohromady s manželem, tak jí láska k dětem a pomoc dobrých lidí vratili zpátky do života. Po překonání této životní etapy se Petra rozhodla dlouhodobě se věnovat tomuto tématu a pomáhat lidem se stejným osudem.

Jak probíhá vlastní pomoc?

Naším úkolem je hledat dobré lidi, kterým není osud ovdovělých lhostejný a propojovat je s těmi, kdo pomoc potřebují. Po vyhledání pomoci z výpisu nabídek nebo dle lokality se vám zobrazí detail nabídky donátora se všemi službami, které nabízí, včetně veškerých kontaktů, které nám poskytnul. Je potom zcela na vás, jak se s pomocníkem nebo firmou dohodnete. Rádi bychom vás pouze poprosili o zpětnou vazbu na již proběhlou pomoc, případně o její ohodnocení. Usnadníte tím ostatním jejich výběr a pomůžete nám zlepšovat kvalitu poskytovaných služeb.

Je nabízená pomoc bezpečná?

Všechny kontakty na nabízenou pomoc osobně prověřujeme a snažíme se vždy získat co nejvíce kontaktních údajů a detailních informací. Pokud tedy máte jakoukoliv pochybnost o důvěryhodnosti vybraného donátora, obraťte se na nás.

Mohu darovat i finance?

Pokud chcete věnovat finanční dar, naskenujte vaší bankovní aplikací QR kód a pošlete 500 Kč (částku můžete libovolně změnit) bankovním převodem na číslo účtu Nadačního fondu Vrba 2500996405/2010, vedeného u Fio banky.

QR platba

V případě, že chcete zaplatit platební kartou, můžete přispět pomocí veřejné sbírky Koruna pro Vrbu, kterou naleznete na www.korunaprovrbu.cz. Obdržené finanční dary využíváme na provoz všech služeb a dalších projektů Nadačního fondu Vrba a na platy Vrběnek, které pomáhají v domácnostech ovdovělých rodin s dětmi. 

 

Nenašli jste odpověď na vaši otázku?

Zeptejte se nás

Odpovíme vám e-mailem a dotaz sem zařadíme.